Banner alanı
Banner alanı

Zaman Zaman Yalnız Hissetmez Misiniz?

Creaw

DenemeRank
Katılım
28 Kas 2020
Mesajlar
39
Puanları
8
Ticaret Puanı
0   0   0
Özellikle şu salgın günlerinde, çoğumuzun zaman zaman yalnızlık duygusunu tatmışızdır, fakat bu genelde izolasyon ile alakalı bir durumdur. Salgın geçse bile her zaman, her yerde birileri yalnız hissedecektir.

"Hissetmek" kelimesine dikkatinizi çekmek isteriz. Yalnızlığın fiziksel bir karşılığı olsa da, asıl problemli kısmı akılsal karşılığıdır. Çevrenizde birileri olmasa da yalnız hissetmemeniz mümkündür, veya şairin dediği gibi, "kalabalığın içinde yalnız" olmak da. İkincisi de tamamen normaldir, herkese bir vakit olabilir.

Asıl tehlikeli olan, Chicago Üniversitesi araştırmacılarının "aşırı tetikte olmak" adını verdiği durumdur. Yalnız kalan birey, sosyal çevrelere daha şüpheyle yaklaşır, şüpheli bireyin de yalnızlığı devam eder, ve bir döngü içinde sıkışır. Döngüyü kırmanın yolu ise onun farkına varmak ve aktif olarak önüne geçmektir.

Sosyal mükemmeliyetçilikten kaçınmak ve her durumda basit, kibar insan ilişkilerinde bulunmak yalnızlığı yenmenin önemli adımlarından biridir. Bu değişim de insanın akıl yapısında başlar. İnsanın bunu kendi başına yenemediği durumlarda ise psikolojik destek almak, bu çözümün başlamasının ilk adımıdır.
 
Üst Alt
Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!