Youtube Nedir?

Can

Yönetici
Katılım
21 Eyl 2021
Mesajlar
13
Tepkime puanı
0
Puanları
1
YouTube Nedir?

1632244019131.png


YouTube, video barındırma web sitesi olarak geçmektedir ve merkezi Amerika Birleşik Devletlerindeki (USA - ABD) San Bruno, Kaliforniya şehrinde kurmuşlardır.
15 Şubat 2005'te 3 eski PayPal şirketinde çalışanları tarafından kurulmuştur. Kasım 2006'da Google tarafından satın alınan ve 1.80 milyar dolara satılmıştır. Günümüzde Google'ın yan kuruluşlarından biri olarak faaliyetine devam ediyor ve baya kaar etmektedir.
Site kullanıcılarına video yükleme, izleme ve paylaşma imkanı bizlere sunmaktadır ve herkes bir kez youtuber olmuştur. Medya şirketlerin hepsi ve kullanıcı üretimi videoların yüklenmesi için WebM, H.264 ve Adobe Flash video teknolojilerini kullanmaktadır.
Genel olarak sitede bulunan kategoriler video klipler, televizyon dizi,film videoları, müzik videoları, video bloglar, kısa özgün videolar ve eğitim videoları gibi içerikler bu sitede yayınlanmaktadır.
2014 yılından itibaren üyeye para kazandırma modeline geçilmiştir. Örneğin 1 milyon izlenen videodan 2 bin veya 20 bin amerikan doları arasında bir ödeme alırsınız. Ücret videonun konusunun türüne ve farklı algoritmalara göre değişir.​
 

Kimler bu içeriği görüntülüyor

Üst