vBulletin lisans almadan önce mutlaka okuyunuz!

Greatking

Site Sahibi
23 Tem 2013
562
6
Discord
Ürün Adedi: 1
Adet Fiyatı: 1,00 TL
Kargo: Alıcı Öder
Kargo Süresi: 1 iş günüBaşkasına ait banka kartı yada kredikartı ile alınıp satışa sunulan lisanslara dikkat ediniz!
Yeni dolandırıcılık sisteminden yer alan, kişi yada kişilerin banka/kredi kartı bilgilerini ele geçirip sıfır vBulletin-5 lisansı alıp 3/1 fiyatına satan farklı isimdeki satıcılara itimat etmeyiniz.
Aşağıdaki işlemleri birebir uygulamanızda fayda vardır.

ikinci el (2.el) vBulletin lisans alma işlemleri, lisans alırken yapılması ve yapılmaması gerekenler nedir?

Ödeme için mutlaka;
Güvenilir Ticaret: sistemi ile alış veriş yapın.
Paranız ödeme havuzunda güvenli bir halde beklerken aşağıdaki işlemleri tektek yapmanız gerekiyor.

2.el lisans alırken çok dikkatli olmanızı tavsiye ederim, bunun sebeplerini yazıya dökersek oldukça uzar ve bazıları yine anlamayabilir ama biraz detay vereceğim.

Kullanılmış ve satışı yapılan lisansları alırken çok dikkat edilmeli aksi taktirde lisans kullanılmaz hale (iptal edilir) gelebilir.

Basit bir örnekleme ile devam edelim;
eskiforum.com isimli bir siteniz var forum sitesini 300.TL'den satılıyorsunuz ve lisansı ayrıca satıp daha fazla gelir elde etmek istiyorsunuz/ki bir çok kişi bunu yapıyor...

Peki ya sonrası?

2.el lisansınızı alan kişi kendisine yeni bir forum kuruyor;yeniforum.com ve akabinde vBulletin.com 'dan hemen uyarı geliyor, lisans 2 ayrı sitede kurulmuştur, yeniforum.com yada eskiforum.com iki siteden birisi tamamen silinmezse lisans iptal oluyor ve her iki sitenin host sağlayıcısına vBulletin.com tarafından yasal içerikli e-posta gönderiliyor, akabinde site sahipleri, sıfır lisans almak zorunda kalıyor yada sitelerini tamamen silmek durumunda kalıyor, bu sadece yazıya döktüğüm bir örnektir...

2.el lisans alırken ne yapmalıyım?

Kullanıcının ticaret yorumlarını mutlaka gözden geçiriniz, ticaret sayısının 20 olmasının hiç bir güvenirliği yoktur.

3.TLye iş yapan bir çok kullanıcı bulunmaktadır, toplamda 60.TLlik bir değeri yoktur yapılan ticaretin. (her ne kadar 10.TL altı kullanmayın dnilsede, oldukça fazla kullanan ve kullandıran kullanıcı mevcut)

Ticaret yorumlarını inceleyiniz, ne yapılmış, hangi alış/verişlerde bulunulmuş.

Lisansı hangi tarihte alınmış ve hangi ödeme yolu ile satın alınmış mutlaka inceleyiniz ve ödeme yapılan dekontu mail adresinize mutlaka posta yolu ile isteyiniz.

Sayı numarasına göre incelemeleri yapınız;
 

Kimler bu içeriği görüntülüyor

Üst