Script Satışı Bölümü Özel Kuralları Mutlaka Okuyunuz

Greatking

Site Sahibi
23 Tem 2013
562
6
Discord
- Satışını yapacak olduğunuz script ile ilgili konu içerisine demo adresi zorunludur. Demo adresi ilk mesajda olmak zorundadır.

- Başkasına ait bir yazılımı, ücretsiz dağıtılan bir ürünü, *varez sitelerde dolanan illegal bir yazılımı, satışa çıkaranlar sorgusuz sualsiz sınırsız uzaklaştırma cezası alırlar.

- Satmış olduğunuz yazılımda eğer satış hakkı olmayan bir kısım var ise, bu kullanım örneğide hırsızlığa girmektedir. (Örneğin bir script'te yönetim panelininin themeforest'ten alınmış olması, size ait olmayan bir arayüzün kullanılması, ücretsiz olarak dağıtılan bir template'in izin alınmadan kullanılması) Eğer satış yapacağınıza dair bir lisans anlaşması varsa sorun olmaz.

- Hazır tema kullanımlarında lisanslı dahi tasarım almış olsanız aldığını lisans single site lisansı olduğu için burada çoklu satış yapamazsınız eğer aldığınız lisans exclusive lisans ise yönetici arkadaşlar tarafından fatura talep edilecektir.

- Bot satışlarında Youtube Api gibi servislerden çektiğiniz içerikler serbesttir. Fakat içerik sahibinin izni olmadan çektiğiniz web site sahiplerinden gelecek olan herhangi bir şikayette yine uzaklaştırma cezası alırsınız.

- Script Satışı gibi bir bölümde sürekli flood yapan üyeler uyarılmaktadır. Fakat bazen üyeler yöneticilerin uyarılarını dikkate almamakta ısrar ediyor. Flood bile olsa, diğer üyelerin satış konuları aşağı düştüğü için en ufak bir hatada uzaklaştırma cezası verilecektir.

- Forumda "belirli şartlar çerçevesinde" Bot satışı serbesttir.Bot satışınızın illegal olmaması için Verilerin çekildiği web sitesinin izin verdiği koşullarda bir bot yazmış olmanız gerekmektedir.

Yani mesela bir web sitesi kendi verilerinin botla çekilip başka sitelerde yayınlanmasına izin veren birşey yapmadıysa bunun botunu yapıp satamazsınız.

Yada Örneğin Youtube Botu satıyor iseniz çektiğiniz videoların youtube playerinde oynatılması gerekmektedir.Direk olarak flv yi çeken ve başka bir playerde oynatan bot Youtubenin izin verdiği kullanım koşulları dışına çıkmaktır.

OYNFRM.com tıpkı diğer konularda olduğu gibi bu tür yasal olmayan etik dışı olaylara karşıdır.Bu tür satışlar yapan kullanıcılar yöneticilerin insifiyatifinde forumdan uzaklaştırılırlar.

-Bu bölümün yetkilisi; adlı bölüm moderatörü arkadaşımıza her türlü sorunuzu yöneltebilirsiniz. Aynı zamanda kendisi gerekli gördüğünde kurallara ekleme yapacaktır
 

Kimler bu içeriği görüntülüyor

Üst