Oyun Görüşü | Artılar ve Eksiler | Oyuncu Gözünden

klavye

Yeni Üye
Katılım
31 Ağu 2014
Mesajlar
59
Puanları
0
Yaş
24
Ticaret Puanı
0   0   0
İlk önce selamlar...Oyunla ilgili bazı arkadaşlarımızın kafalarında indirsem mi indirmesem mi gibi soru işaretleri var.

Oyun yeni bir oyun olduğu için bu doğal bir şeydir.Herkes bir görüş ister...Bugün kendi yazımla sizlere oyunla ilgili görüşlerimi ve artılarını eksilerini yazacağım.Hadi başlayalım...

İlk önce oyun ile ilgili genel bir görüş :

Neverwinter isimli oyun bildiğimiz MMORPG türündekilere olağan dışı bir faktörünün olduğunu söyleyemem.Fakat MMORPG zaten belli başlıdır...Daha nesini değiştirebiliriz ki ? Fakat bu olağan faktörlerin içindekiler normal MMORPG türünden gelişmiş olarak algılayabiliriz.Bu gelişmiş diye ifade ettiğim faktörleri aşağıda belirteceğim...

OYUNUN ARTILARI(+)

-Oyundaki PvP ( Player Versus Player ) faktörü diğer RPG türüne göre gelişmiş durumda.Her PvP gruplarında her oyuncu aynı seviyeye döner.Fakat bu item ve skillerini etkilemez.Bu sizin taktiğinize ve oyun gidişatına bağlı olduğu için item ve skiller değişmemiştir.
-Oyundaki görevler oyunu her aşamada öğretici ve aşamalı olduğu için oyuna konsantreniz daha fazla artar.Bu iyi bir oyuncuyu olumlu etkiler.
-Oyundaki her Irkın bir fazlalığı var.Bu fazlalık stat veya pasif ve olağan skilleriniz için geçerlidir.
-Her ırka göre belirlenen fazlalık ile değişik sınıf(class) seçenekleri mevcut.Bu sınıfları kendi bilginize bakarak stat fazlalığına göre kendiniz belirleyeceksiniz.
-Hemen hemen her RPG'de görmemiz mümkün olan Meslek gruplarıda bu oyunda biraz farklı...Bu oyunda mesleğimizi bizim paralı askerlerimiz yardımıyla yapıyoruz.Farz edin bir göreviniz var,fakat meslek için bir görev veya meslek grubu için tecrübeye ihtiyacınız var...Bunları aynı anda yapabilirsiniz.Meslek askerlerimize talimatları vererek belli bir vakitte meslek görevlerinin olmasını sağlayabilirsiniz.
-PvPler grup halinde olduğu için oyunda strateji tadınıda alabilirsiniz.Bazı classların Tank özelliği bulunmaktadır.
-Oyunda bulunan efsunları sadece kendinize değil yanında bulunan sadece kendinize ait binek veya yardımcılarada basmanız muhtemel.
-


OYUNUN EKSİLERİ(-)

-Oyunda herkese açık olan(Spawn noktası) bayağı bir npc fazlalığına yol açmış durumda...Buda oyuncuya PvE arenaları dışında bayağı bir Takılma(Lag) olması muhtemel.
-Oyunun ilk bölümlerinde Türkçe seslendirme olsada bu kapalı beta sürecinden sonra tamamen açılmasına rağmen hala ingilizce konuşmalar mevcut.Fakat yazıların tamamı Türkçe.
-Her class kolay oynanabilen bir class değil.Mesela bir Suikastçi oynamak isterseniz gerçekten RPG oyunlardda Rogue veya Suikastçi konusunda profesyonel olmalısınız.
-Oyunda Yabacılar ile beraber oynuyorsunuz.Türklerin az olması bu konuda bir eksidir.Karşı tarafın ve sizin ortak konuşabildiğiniz bir dil yoksa oyunda yardımlaşma gibi bir şey olmayabilir.( Party level go spawn falan bilinir herhalde
)
-Yukardaki yazdığıma nazaran oyuncularla özel iletişimi anca 15.seviyeden itibaren kullanabilirsiniz.
-
-
-


BİLİNEN VEYA GÜNCELLENMESİ GEREKEN BİR BİLGİ OLUNCA PAYLAŞILACAKTIR.YAZININ TAMAMI KENDİME AİTTİR.
 
Üst