Knight Online Geniş Kapsamlı Rehber

SnooPy

Yeni Üye
Katılım
21 Tem 2014
Mesajlar
8
Puanları
0
Ticaret Puanı
0   0   0
Bir çok kişinin çok iyi bildiği ama bilmeyenlerin sürekli konu açtığı,açılan konularda muhteşem ingilizcesiyle veya az bilgisiyle birşeyleri yorumladığı 3-5 değişik konuda %100 doğru bilgileri bir araya toplamak istedim.


Account Block;

Bu yazıyı gördüyseniz cezanız kesinleşmiştir...Bu olay birden fazla tekrarlanıryosa charınız banlanmış demektir.Daha cezanız kesinleşmemiş yada kısa süreliğine sadece account ban yemişsinizdir.Bu aşamanın bir ilerisi 1. resimdir.Oyun yetkilileri tarafından cezanız kesinleştirildiğinde account bloklanacaktır.

Master ı açık Char ile nasıl Ardream e girebilirim?
Master ı açık olan bir char hiçbir şekilde ardreamsa giremez. Master kapalı olsaydı 59a kadar level düşürüp stat ve skill pointleri sıfırlayarak ardreams e girebilirdiniz. Ama master açık ise 30levele bile düşürseniz giremezsiniz.


- Hacklendim Rolback attırabilirmiyim?
Eskiden uygulama vardı oyunda ama artık rolback atmıyorlar.

- Master sildirebilirmiyim?
Sildiremezsiniz

- Yan charımı sildirebilirmiyim?
Hayır sildiremezsiniz.

- Banlandım Gold Premıum alsam banımı açarlarmı?
Hayır açmazlar

Power Up Storeden item aldım satamıyorum neden?

Power Up Storeden aldığınız eşyaları satabilmeniz için ;
1- +55level olmalısınız.
2- Satın aldıkdan sonra ilk minimum 24saat geçmesi gerekli.

İtem Kitleme nasıl oluyor? İtemin kilidini nasıl açarım?

İtem kitlemek veya kilit açmak için gold premıum uyesi olmak şarttır. Gold premıum uyelerı item kitleme şifresi ile item başıma 1.000.000 coin vererek itemini kitleyebilir.

Knigt Online nin tek bir sitesi vardır. : NTT Game: Knight Online
Bunun dışındaki tüm siteler fakedir. Başka hiçbir yerde id ve şifre girmeyiniz.
Kötü niyetli kişiler sürekli olarak fake site yapıyorlar. Bu siteleri size letter yada mail yolu ile gönderip cazip hediyeler vaadediyorlar. Bu tür saçmalıklara kanmayınız.


Fake site harici hack yöntemleri ve korunma yolları:

Trojenli site : Bu tür sitelerde linke tıklar tıklamaz makınenıze trojen bulaşır. Bence bundan korunmanın en basit ve kesin yolu Firefox kullanmaktır. Firefox bu tür sitelerde oldukça etkilidir.
Download linklerindeki trojenlerden korunma: Bu konuda güvenilirliğine emin olmadıpınız hiç kimsenin linkine kanmayın. Forumda yada başka bir yerde hemen aa aradığım seş diye download etmeyın paylaşan kişinin güvenilirliğinde şüpeniz yok ise download ediniz ve her ihtimale karsi dosyayı muhakkak tarayınız.

illegal programlarda : Koxp veya benzeri bir illegal programda %99 keylog yada trojen vardır. Unutmayın ki hiç kimse babasının hayrına size iyilik yapmaz. Bu tür programlarda tek amaç toplu halde kişileri hacklemektir. Tarama yaptıgınızda bu tür programlarda temiz gözükebilecektir. Ama ben eminimki %99,99 u temiz değildir.

Tanımadığınız bir pcde oyun oynamak: Elinizden geldiği kadar bilmediğiniz pc lerde oyuna girmeyin. Unutmayınki pc sahibinden habersiz o pc ye trojen,virus,keylog bulaşmış yada bilinerek koyulmuş olabilir.

En yakın arkadaşla şifre paylaşımı : Hiç ama hiç önermiyorum. Ben bunu kendime prensip edindim sizede aynısını öneririm. Şifremi benden başkası bilmiyor. Diyeceksınızkı o böyle bişey yapmaz beni hacklemez.Belki dogru soyluyorsunuz o arkadaşınız bunu yapmaz da peki arkadaşınız pc ye bulaşan keylog dan habersiz ise? Yada diğelimki siz arkadaşınıza verdiniz şifrenızı. 1hafta sonra tamamen kendi hatanız ile charınızı hacklettınız ve siz bunu farketmedınız. Gözünüzdeki ilk zanlı kim olacak ? 2kısı bılıyor bu charın sıfresını dıyeceksınız bır ben bırde kankam. Ben kendı charımı hacklemıcegıme gore kankam hackledı dıyeceksınız. Sonuç: hem char gıttı hemde en yakın arkadaşınızla arkadaşlıgınız bıttı.

Mrb Arkadaşlar ;

Evt arkadaşlar bir çok kişinin bildiği gibi oyunda çok kişi hackleniyor.Ve bide hacklendikten sonra char ı elinden alınıyor.

Buna ufak ta olsa benim yöntemim olan bi çözüm var.Diyelim hi hacklendiniz Allah göstermesin :S

Yeni bir Acc alırken veya şifrenizi deiştirirken şuna dikkat etmenizi isterim.

Diyelimki ;

Kullanıcı adınız : knightonline

pass : knight123online

şimdi burda dikkat etmemiz gereken yer sadece pass . id ile hiç bir alakamız yok

diyelim siz acc aldıgınızda veya pass deiştirirken direk şifreyi bu şekilde yani yukarıdaki gösterdiğim pass yerindeki gibi yaparsanız adam sizi hem hackler hemde char ınızı tamamen hackler.

buna engel olmak için ;

şifreyi hazırlarken HARFLERİ büyüklü küçüklü yapmaya özen gösterin . Bu ne demek ?

şifreyi şu şekilde yaparsanız : KnigHT123oNLiNE

yani burda :

K büyük
n küçük
i küçük
g küçük
H büyük
T büyük
1 SAYILARI hiç denemedim harfler yeterli
2
3
o küçük
N büyük
L büyük
i küçük
N büyük
E büyük

şifreyi yazarken K yi büyük yapcagınızda CAPSLOCK basın sonraki harf küçük olcaksa CAPSLOCK kapatın size kalmış bişi.

şifrenizi böyle yaparsanız Siteye giriş yaparken kullanıcı adını yazdıktan sonra şifreyi aynen böyle yazmanız gerekir.diyelim direk hepsini küçük olarak yazarsanız şifre doğru bile olsa kabul etmez yanlış hatası verir.

yani sizi hackleyen adam itemlerinizi aldı (tabi kilit pass ını bılıyorsa)

ve char ınızıda almak ıstıyor (gizli soru) biliyorsa.

ama bu pass yazma yerinde takılır !!!

çünkü hangi harflerin büyük küçük olduğunu bilmiyor . ve bunu denemeye kalksa bulabilirmi siz düşünün.

Bunu bilen arkadaşlar vardır tabikide ama umuyorum ki bilmeyenler bilenlerden 2 kat veya dahada fazladır ......

Yardımcı olduysam ne mutlu bana ....

KESN Sistemi Nedir?

KESN Sistemi, "Knight Online Yetkili Satıcıları" tarafından önceden alınmış Knight Online Premium Hesapları ve Knight Online Cash'lerinin istenildiği zaman kullanılmasını sağlayan yeni bir sistemdir.


KESN Sistemi Nasıl Çalışır ve Nasıl Kullanılır?

KESN Sisteminde size bir ESN Kodu ve ESN Şifresi verilir.
Bronze Premium satın aldıysanız, sadece ESN Kodu ve ESN Şifrenizi girip aktifleştirebilirsiniz.


(Oyuna uzun süre önce ara verenler için)
Genişletme Paketi Eklenti Listesi;


Daha büyük ve Gelişmiş Moradon
Yeni Moradonda keşfedilecek ve avlanmaya çıkılacak daha çok alan var. şehir alanı ve canavarları avlama alanları büyük ölçüde genişletildi! Bundan sonra Moradon'u terk edebilmek için en az level 35 olmak zorundasınız. Böylelikle oyuncular klanlara katılma ve takım çalışması hakkında çok önceden bilgi sahibi olabilecekler.

Pet Sistemi ;
Moradon'daki [Familiar Trainer] Kate görevini tamamlayan oyuncular "pet egg" kazanıp, yanlarına yeni bir yoldaş ekleyecekler! Pet'ler sahiplerinin yanlarında savaşabilecek, canavar şekline dönüşebilecek, yeteneklerini kullanıp sahibinin istatistiklerini arttırabilecek, ve hatta ölen canavarlardan düşen hazineleri almada yardım edebilecekler.

Yeni Knight Sistemi ;
Yeni genişletme paketiyle beraber oyunda 3 seviye Knighthood oluyor. Klanlar 3. rütbeye ulaştıkları zaman, dereceye girebilmek için bir görev tamamlamaları gerekecek. 252,000 Klan puanına ulaştıktan ve görevi tamamladıktan sonra, oyuncular şovalye olabilecekler. Son olarak, 1,080,000 Klan Puanına erişip ve çok zorlu bir düşmanı yok ettikten sonra, Royal şovalye olabilecekler.

Her Knighthood seviyesi 5 rütbe olup, klan puanlarının sayısına göre klanlar 5. rütbeden 1'e kadar yükselebilecekler. 1. rütbeye ulaştıkları zaman, üstte bahsedilen görevleri tamamlayan oyuncular Knighthood derecelerini arttırabilecekler.


Yeni Klan Puan Katkı Sistemi ;
Yeni genişletme paketiyle birlikte Klan Liderleri, klanları üzerinde daha fazla kontrol elde ediyorlar. Klan üyeleri ise daha fazla katılım şansı yakalayarak klan içindeki sorumluluklarını arttırıyorlar. Klan lideri tarafından seçilebilecek iki tür Klan Puan Katkı Sistemi oyuna eklenen yeni özellikler arasında yer alıyor. İlki, katkı miktarının oyuncu tarafından belirleneceği manuel katkı, ikincisi ise her üyeden belli oranda ülke puanının Klan puanlarına eklenmesiyle oluşan otomatik katkı sistemidir. Klan Puanları, Klan rütbe ve seviyesinin belirlenmesinde kullanılacaklar. Klan puanları ayrıca pelerin almak için de kullanılabiliyor. Eğer oyuncu klandan ayrılırsa, klan oyuncunun katkıda bulunduğu miktarı kaybedecek ve oyuncu ise vermiş oldugu katkıdan sadece %30'unu geri alabilecektir.

Yeni Zindanlar ve Savaşlar ;
Yeni eklenen Sınır Savunma Savaşları ve Juraid Dağı ile Knight Online'daki muhteşem PVP ortamı daha da heyecanlı hale getirildi! Düşük seviye (35-45) ve orta seviyeli (60-69) Sınır Savunma Savaşları günün belirli saatlerinde başlayacak ve takvim sitemizde yayınlanacaktır. Bu savaşlardaki temel amaç karşı ırkın sınırlarını geçmek ve anıtlarını ilk önce yokedebilmek. Anıtın yokedilemediği savaşlarda kazanan taraf öldürme sayısına göre belirlenecektir.

Juraid Dağı ise yüksek seviyedeki oyuncuların (70-80) 3 ayrı zindanda yapılan dövüşlerden sonra merkez odaya ulaşması ve burada onları bekleyen Boss canavarını öldürebilme mücadelesini konu alan zorlu bir PvP etkinliği. İki ırk haritanın ayrı uçlarından başlayarak orta noktaya gelme mücadelesi verecekler. Kazanan ırkın oyuncuları Chaotic Generator'da çeşitli unique eşyalara dünüşebilecek değerli taşlardan kazanabilecekler!

Maradon Savaş Alanı ;
Hiç harita değiştirmeden diğer bir oyuncu veya klan ile savaşmayı istediniz mi? Artık yeni Moradon Savaş Alanı ile bunu gerçekleştirebilirsiniz! Moradondaki bu yeni PVP alanında herhangi bir level zorunluluğu bulunmamakta olup, partinizdeki oyuncular hariç herkes sizin düşmanınız oluyor.

Moradon'da Klan Sembol Bayrakları ;
Her ırktan en iyi 5 klanın bayrakları bundan sonra Moradon şehrinde dalgalanacak ve böylece sunuculardaki herkes klan sıralamasında kimin önde olduğunu rahatlıkla görebilecek! Knight Online Dünyasındaki rekabet artık çok daha eğlenceli bir hal aldı.


Antrenman Kuklaları ;
Yeni Moradon'da 3 farklı seviyede antreman kuklaları bulunuyor. Buralarda oyuncular hasar seviyelerini ve yetenek kullanımlarını test edebilecekler (level 30, 60, ve 80). Sabit ve hareketli hedefler sayesinde oyuncularımız pratik yaparak savaş tekniklerini geliştirebilecekler.

Yeni Eşyalar ;
Juraid Dağı etkinliğinde kazanan oyuncular, Chaotic Generator'da YENİ unique eşyalara dünüştürebilmek için kullanacakları değerli ve değişik renklerdeki taşlardan kazanabilecekler! Bu yeni unique eşyalar arasında sadece Juraid Dağı'ndan elde edilebilecek özel küpeler, yüzükler, kemerler, ve "String of Skull", "Hero's Valor" gibi güçlü zırh ve silahlar yer alıyor!

Yeni Klan Haberleşme Sistemi ;
Oyunda artık "clan notice" adında yeni bir klan haberleşme özelliği bulunuyor. Oyuncular önemli bilgileri veya etkinlikler hakkındaki haberleri buradan yazıp bütün klanın görmesini sağlayabilecekler. Bu özellik ile klan üyeleri arasındaki iletişim artık eskisinden çok daha kolay!


Tamamlanması Gereken Yeni Görevler ;
Oyunucularımızın silah ve zırhlarını güçlendirmelerini sağlayacak yeni görevler bulunuyor! Moradon'daki [Blacksmith] Heppa'yla konuşarak daha fazla bilgi alabilirsiniz. Ayrıca, yeni Knighthood sıralamasında rütbe kazanmak ve yanınızda savaşacak pet'inizi elde etmek için yeni görevler de sizleri bekliyor!


Class Skill Değişimi ;
Mage'lerin ve Rogue'ların yeni eklentiyle beraber bazı yeteneklerinde değişiklikler olduğunu göreceksiniz. Mage'ler Frozen Blood, Ice Staff, Lightening Staff, ve Blink, Rogue'lar ise Blood Beast, Blinding, ve Beast Hiding yeteneklerinde daha fazla zarar verme şansı yakalıyorlar.


Falcı (Fortune Teller) ;
Gelecekte sizi neler bekliyor? Eğer merak ediyorsanız 10,000 Noah karşılığında Moradon'un yeni falcısı "Fortune Teller" McKin'e sorabilirsiniz!

Upgrade Anlatım Rehberi

KNIGHT ONLINE

cursed+1>+2 %50
cursed+2>+3 %25
cursed+3>+4 %10
cursed+4>+5 %5

+5 ten sonra cursedle upgrade etmene izin vermior.
normal+1>+2 %100
normal+2>+3 %99
normal+3>+4 %75
normal+4>+5 %50
normal+5>+6 %25
normal+6>+7 %5
normal+7>+8 %3
normal+8>+9 %1
normal+9>+10 %1
blessed+1>+2 %100
blessed+2>+3 %100
blessed+3>+4 %99
blessed+4>+5 %90
blessed+5>+6 %75
blessed+6>+7 %25
blessed+7>+8 %10
blessed+8>+9 %5
blessed+9>+10 %5

SCROLL ÇEŞİTLERİ
Cursed upgrade scroll(CUS): upgradable olan bir iteminizi upgrade etmenizi sağlar. upgrade şansı düşüktür.
Normal upgrade scroll(NUS): upgradable olan bir iteminizi upgrade etmenizi sağlar.upgrade şansı CUS dan daha yüksektir.
Blessed upgrade scroll(BUS): upgradable olan bir iteminizi upgrade etmenizi sağlar. upgrade şansı NUS tan daha yüksektir.
Normal enchant scroll(dex,mp,str,int,hp)(NAS): upgradable olan bir armorunuza stat puanları ekler.%20 başarı şansı vardır.
Blessed enchant scroll(dex,mp,str,int,hp)(BAS):upgradable olan bir armorunuza stat puanları ekler.%95 başarı şansı vardır.
Normal reduce scroll(NRS):upgradable olan bir iteminizin gereksinimlerini(ÖRN:gereken str,dex,hp vs.) azaltır.%20 başarı şansı vardır.elemental scrolla beraber kullanılamaz.yani bir iteme elemental damage bastıysanız reduce basamazsınız.aynı şekilde reduce basılan bir iteme de elemental basılamaz
Blessed reduce scroll(BRS):upgradable olan bir iteminizin gereksinimlerini(ÖRN:gereken str,dex,hp vs.) azaltır.%95 başarı şansı vardır.elemental scrolla beraber kullanılamaz.yani bir iteme elemental damage bastıysanız reduce basamazsınız.aynı şekilde reduce basılan bir iteme de elemental basılamaz
Normal immune scroll(NIS):upgradable olan bir armorunuza resistance bonusu ekler.başarı şansı %20 dir.
Blessed immune scroll(BIS):upgradable olan bir armorunuza resistance bonusu ekler.başarı şansı %95 dir.

+kaçta basarsam ne kadar alırım her upgrade de ne kadar artar?
elemental bonuslar
+1)8-10 +2)16-20 +3)24-30 +4)32-40 +5)40-50 +6)48-60 +7)56-70 +8)64-80 +9)72-90 +10)80-100
stat bonuslar(dex,mp vs.)
+1) 2stat +2) 2s +3) 4s +4) 6s +5) 8s +6) 10s +7) 12s +8) 15s +9) 19s +10) 25s

**ayrıca blessed upgrade scrolla trina piece kullanırsanız %20 başarı şansı artar.
**blessed enchant,reduce,immune,elemental scrolların + kaçta olursa olsun %95 başarı şansı vardır.normal enchant ,reduce,immune,elemental larınde %20.enchant bonusu + kaçta basarsanız basın farketmez her upgrade edişinizde enchant bonusda artar.ÖRN:+1 de str bonus basıp +6 ya getirdiğinizde +10 str bonus olur(bkz. stat bonuslar)veya bunu önce +6 ya getirip orda str bonus basarsanız yine +10 str bonus alırsınız
**magelerde staffın elementini deiştirmek için uygun olan dispel scrollu kullanın burda başarı şansı %100 bu yüzdende 500k para alır dispell yaparken.
**uniqe bir silahın ,kalkanın upgrade kilidini açmak için blessed elemental scroll gerekir burdada başarı şansı %100 dür ve 500k para alır. uniqe upgrade ederken sadece blessed upgrade scroll kabul eder ve her upgrade de 250k da para alır.
TAVSİYE:eğer upgrade yapacağınız itemın NPC ye satarkenki fiyatı 10k dan az ise çok kolay bulunabilecek bir item olduğundan +3e kadar cursedle gidin +7 ye kadarda normalle gidin(evet ahanda size papermageler için wizard staff upgrade i).eğer 10k-50k arası ise +2 ye kadar cursedle gidin +6 ya kadar da normal.50k-100k arası ise +5 e kadar normal daha sonra blessed le gidin.100k-200k arası ise +4 e kadar normal daha sonra blessed le gidin.eğer uniqe olmayıpda çok değerli bir item ise(shard,mirage,raptor vs.) +3 e kadar normal ondan sonra blessed upgradele gidin hatta biraz fazla paranoyak olun ve +5 ten sonra da trina kullanın.uniqe upgrade ederkende +4ten sonra trina kullanın.elemental damage ı olan her+8 item parlar ayrıca uniqler de + kaç olursa olsun parlar.
NOT:anlaşılmayan veya kafanıza takılan birşey olursa sormaktan çekinmeyin arkadaşlar.

MYKO KNIGHT EMPIRE
knight empire da cursed upgrade ile upgrade etme oyundan kalktığı için(artık sadece quest itemi olarak kullanılıor) normal upgrade scrollun upgrade şansı cursed ün ki ile aynı oldu bunun dışında dierlerinde deişen birşey yok yani K.E de
normal+1>+2 %50
normal+2>+3 %25
normal+3>+4 %10
normal+4>+5 %5
diye gidiyor blessed lerde ve dier enchant scrollarda deişen birşey yok.

USKO KNIGHT EMPIRE
LOW CLASS UPGRADE
low class itemlarda low grade scroll
+1 >> +2 %100
+2 >> +3 %100
+3 >> +4 %90
+4 >> +5 %85
+5 >> +6 %60
+6 >> +7 %30
low class itemlarda middle grade scroll
+1 >> +2 %100
+2 >> +3 %100
+3 >> +4 %95
+4 >> +5 %90
+5 >> +6 %64
+6 >> +7 %33
+7 >> +8 %12
+8 >> +9 %5
+9 >> +10 %1
low class itemlarda blessed upgrade scroll
+1 >> +2 %100
+2 >> +3 %100
+3 >> +4 %99
+4 >> +5 %94
+5 >> +6 %68
+6 >> +7 %35
+7 >> +8 %15
+8 >> +9 %5
+9 >> +10 %1
low class itemlarda high class +5 scroll
+1 >> +2 %100
+2 >> +3 %100
+3 >> +4 %99
+4 >> +5 %94

MIDDLE CLASS UPGRADE
middle class itemlarda middle grade scroll
+1 >> +2 %100
+2 >> +3 %100
+3 >> +4 %90
+4 >> +5 %85
+5 >> +6 %60
+6 >> +7 %30
middle class itemlarda blessed upgrade scroll
+1 >> +2 %100
+2 >> +3 %100
+3 >> +4 %95
+4 >> +5 %90
+5 >> +6 %64
+6 >> +7 %33
+7 >> +8 %12
+8 >> +9 %5
+9 >> +10 %1
middle class itemlarda high class+5 scroll
+1 >> +2 %100
+2 >> +3 %100
+3 >> +4 %95
+4 >> +5 %90

HIGH CLASS UPGRADE
high class itemlarda blessed upgrade scroll
+1 >> +2 %100
+2 >> +3 %100
+3 >> +4 %90
+4 >> +5 %85
+5 >> +6 %60
+6 >> +7 %30
+7 >> +8 %10
+8 >> +9 %5
+9 >> +10 %1
high class itemlarda high class +5 scroll
+1 >> +2 %75
+2 >> +3 %50
+3 >> +4 %25
+4 >> +5 %10

NOT:Low ve middle class itemlar +7 olduklarında class atlarlar yani Low class middle olur,middle class high olur.
ELEMENTAL,IMMUNE,ENCHANT,REDUCE
**low class elemental,immune,enchant,reduce scrolları sadece low class üzerinde kullanabilirsiniz ve başarı %95 tir.
**middle class elemental,immune,enchant,reduce scrolları middle class ve low class üzerinde kullanabilirsiniz middle class üzerinde başarı şansı %95 low class üzerinde daha fazladır.
**high class elemental,immune,enchant,reduce scrolları high,middle ve low class üzerinde kullanabilirisiniz high class üzerinde başarı şansı %95 middle class üzerinde daha fazla low class üzerinde daha da fazladır.
**blessed elemental,immune,enchant,reduce scrolları bütün item classlarında kullanabilirsiniz ve başarı şansı en yüksek scrollar bunlardır fakat başarı şansı %100 değildir.
DISPEL SCROLL
Dispel scrolları item classına göre kullanabilirsiniz.ÖRN:low class bi item a low class dispell scroll kullanmalısınız.
ACCESORY COMPOUND
accesory compound için öncelikle upgrade edeceğiniz accesory den aynı lvlde 3 tane olması gerekiyor.
Accesory compound scroll: +5 ten +10 a kadar upgrade de kullanılacak scroll
Accesory enchant scroll: +10 dan sonra itema yeni bonus özellikler katmak için kullanılacak scroll bu durumda başarı şansı %100 ondan sonra tekrar accesry compound kullanılacak.
compound yüzdelerini bende bilmiyorum ama +10 a kadar her upgrade edişinizde yanma şansı var.+10 da enchant scrolla bir kez daha upgrade ettiğinizde yeni bir uniqe item a dönüşüyor ve +3 e kadar upgrade şansı yine %100
Uniqe accesory compound
+3 e kadar %100 upgrade şansı var.+3 ten sonra yanma şansı var.
farklı durumlarla karşılaşanlar yorumlarınızı yazın ki upgrade anlatımı ona göre update edebilelim.

REBIRTH(REVERSE) SİSTEMİ

Hangi itemlar rebirth olur?
**High class +7 ve üstü
**Bazı +7 uniqe itemlar(şuan için hangileri bende bilmiorum)
**Set item +7 ve üstü(Dragon set,mithrill set vs.)
Hangi itemlar rebirth olamaz?
**+7 de high class olan middle class itemlar rebirth olamaz
**accesoryler(yüzük,küpe vs.)

***Bir itemı rebirth yaparken başarı şansınız %100 yani yanmaz.
***Rebirth olmuş bir item tekrar eski haline dönemez.
***Rebirth olmuş itemlar sadece rebirth item upgrade scoll a upgrade edilebilir

Hepimiz +7 den sonra upgrade yapmanın ne kadar olduğunu biliyoruz hatta +9 +10 rebirth sistem mantık olarak +7 den +10 a kadar olan upgrade i 21 e böler ve böylece upgrade şansınızı arttırır.
* High class +7 item -> rebirth +1 item
* High class +8 item -> rebirth +5 item
* High class +9 item -> rebirth +11 item
* High class +10 item -> rebirth +21 item

Gördüğünüz gibi +7 bir itemınız varsa +1 rebirthden +8 bir itemınız varsa +5 rebirthden +9 bir itemınız varsa +11 rebirthden upgrade e başlayabilirsiniz

Normal upgrade de itemınızın upgrade derecesi arttıkça upgrade şansınız düşer ama rebirth de sabit bir upgrade şansınız vardır.
ÖRN:
High class upgrade (blessed scroll)
+1 >> +2 %100
+2 >> +3 %100
+3 >> +4 %90
+4 >> +5 %85
+5 >> +6 %60
+6 >> +7 %30
+7 >> +8 %10
+8 >> +9 %5
+9 >> +10 %1

fakat rebirth sisteminde +1 den +2 ye geçirirkende +20 den +21 e geçirirkende aynı şansınız var.REBIRTH UPGRADE ŞANSINIZ %20.Bi de power up store a eklediklerinde"Karibudi's tear" adlı item rebirth upgrade şansınızı arttırır.Rebirth upgrade i Karibudi's tear la yaparsanız upgrade şansınız 2-3 kat artıyor.

Son olarak bir item a rebirth basmak ona ek özellikler kazandırmaz. Rebirth itemlar +5 yanıp sönerek parlar +11 de parlaklığı artar ve +21 de florasan gibin olursunuz...
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

SnooPy

Yeni Üye
Katılım
21 Tem 2014
Mesajlar
8
Puanları
0
Ticaret Puanı
0   0   0
Karakter Yapılandırma Rehberi

WARRIOR

Kabaca warriorlar oyundaki en fazla defansa resistance ve HP ye sahip karakterlerdir.atakları gayet kuvetli olmakla beraber seridir de.çünkü skillerinin dolma süresi nerdeyse yoktur.
Master öncesi

Tank warrior
ben master olmadan önce hiç yatmak xp kaybetmek istemiorum diyenler için biraz maliyetli(reskill ve restat parası) olmakla beraber tank warrior birebir.tank warrior yapmak için stat puanlarınızı öncelikle chitin giyebilecek kadar STR ye vermelisiniz geri kalan bütün stat puanlarının hepsi HP ye gidecek.ortalama bir hesap yaparsak +6 chitin set için 170 str yeterlidir.geri kalan stat puanlarını hp ye verirseniz canavar gibi bir tank warrior olursunuz.skill dağılımı ise tamamen size kalmış.param var ilerde reskill yaparım diosanız skillerde full defence gidin derim.yok ben o kadar para harcıyamam diosanız warriorun genel skill dağılımını kullanın.yani 45 defence gerisi atak.ne giyer bu tank warrior ne yapar ne eder.tank warriorların üzerlerine +6 HP chitin set ile HP bonuslu kalkan(en az +6 plate shield) ve HP bonuslu bir silah(atağı önemli deil 7-9 HP bonusu olsun yeter veya paranız varsa giantic axe alın) almalıdır.bu şekilde gelişmiş bir warriorun lvl 50+ da undying buffla yaklaşık 5000 HP si olur.tank warriorun dezavantajı solo takılamaz ama 5000+ HP ilede tank yapamayacağınız hiçbir şey yok.

Normal warrior
normal warrior tipi çoğu kullanıcının tercih ettiği tiptir.statlarını 94 HP gerisi STR şeklinde dağıtırlar.skillerde ise provoker olabilmek için 45 defence gerisi atack skilline verirler.üzerlerine 2 çeşit set hazırlarlar.birisi full HP set dieri full STR set.full HP set harpy partiler için full STR set ise solo takıldıklarında veya yüksek atak vermeleri gerektiğinde kullanırlar.
Berserk/Passion warrior
pek tercih edilen bir warrior türü deildir.berserk/passion altındaki skiller bence gayet saçma olup gereksizdir.merak edenler için berserk/passion ın lvl 60 skill i olan quake provoke a benzer ama etrafındakilere 100-150 arası damage vurur.
Master sonrası
bir çok warrior skillerde lvl 60 a kadar provoker olur 60 dan sonra sworddancing i açmak için reskill yapar.ama reskill yapmadan lvl 62 ye kadar gidip sworddancing i lvl 62 de açanlarda vardır.çünkü provoke warriorların 60 tan sonra lvl kasmaları için gerekli tek skilldir.(lvl 63 de de scream skillini)

ROGUE

Assasin

roguelar assasin olmak için skill pointlerinin 55ini assasine gerisini de explore a verirler.bir anda çok yüksek damage vermek için assasin karakteri birebirdir.ama skillerini dolma süresi bayaa uzundur(bazı skillerinin dolması 1 dakikayı bulur vampiric touch gibi..) ve assasinken kullanıcak skilliniz kalmazsa apışıp kalırsınız.

Normal assasin
normal assasinler çoğu kullanıcının tercih ettiği tiptir.stat dağılımında 94 hp gerisini de dex e verirler.böylelikle chitin armor giyebilirler.assasin karakterinin asıl mantığı yüksek hasar olduğu için üzerlerine full dex bonus almaları gerekir.

Fullplate assasin
fullplate assasin olmak için açıkçası oyunu bilmek gerekir başka bir deyişle fullplate assasin profesyönel oyuncuların tercihidir.stat dağılımları sadece full plate giydikleri için 82 Hp gerisi dex olarak dağılır.ki bu da onlara normal assasinlere oranla 12 dex bonus verir.dezavantajı defansından ödün vermesidir ama avantajları armorlarının ucuz olması ve normal assasinlere oranla daha fazla damage vurmalarıdır.

Plate assasin
plate assasin aslında bana göre assasinin tam karşılığıdır.çünkü çok defansları normalden düşük olduğu için tam bir assasin gibi sürekli saklamalı ve akıllıca hareket etmelidirler.stat dağılımında full dex e verirler daha sonra artanları HP.plate assasin olmanın asıl amacı maximum dex stat puanını erken lvllerde(lvl60) almaktır.[255 dex(bir stat a verebileceğiniz en fazla puan 255dir.)].dezavantajı defansları normal bir assasinden çok daha düşüktür.avantajları gayet yüksek hasar verebilirler ve armorları ucuzdur.

Archer
skill dağılımları 60 a kadar archer gerisi explore olacak şekilde dağılmalıdır. archerlarda assasinler gibi daha fazla dex almak için armordan fedakarlık yapabilirler.

MAGE

mageler oyundaki en düşük defansa sahip olan karakterlerdir.ama bu açıklarını uzun mesafeli atakları ve en önemlisi alan atakları(AOE=area of effect) ile kapatırlar.

pet mage
ben hem atağımın hemde defansımın dengeli olmasını istiyorum diyorsanız pet mage olmanızı öneririm.pet mage olmak için 160 INT gerisini MP ye vereceksiniz.ne giyer bu pet mage master olana kadar crimson+6/HP sizi idare eder.ondan sonra yavaş yavaş complete armora geçersiniz.

fire mage
fire mageler glacier ve lightining magelere oranla daha fazla hasar verirler.ikincil skillerini glacier seçerlerse birçok yaratığı solo yapabilirler.fire mage olmak için skillerde lvliniz kadar fire a gerisini ikincil skillinize vermelisiniz.

glacier mage
glacier mageler fire magelere oranla daha az vururlar ama her skillerinde yavaşlatma özelliğine sahiptirler.genelde harpy partylerde dier magelere oranla daha çok aranırlar.ayrıca yavaşlatma özellikleri CZde de çok işe yarar ikincil skillerini light seçerlerse tam bir pk mage olurlar.parti içinde stun ve slow özellileri ile daha kolay adam kesebilmeyi sağlarlar.glacier mage olmak için lvliniz kadar glacier skiline gerisini ise istediğiniz ikincil skille vermelisiniz.

light mage
light magelerde fire magelere oranla daha az damage verirler ama stun özellikleri bu açıklarını kapatır.ikincil skillerini glacier seçmeleri akıllıcadır.böylece hem solo xp takılabilirler hem de cz de mükemmel bir parti içi pk adamı olurlar.lightining mage olmak için lvliniz kadar light skiline gerisini ikincil skile vermelisiniz.

paper mage
geldik en çok merak edilen mage tipine.nedir bu paper mage ne işe yarar yenir mi içilir mi?papermage kabaca daha fazla atak verebilmek için defansından ödün veren mage tipidir.herkes papermagelerin normal magelere oranla çok az defansı olduğunu sanır ama öyle dağlar kadar fark yoktur.full complete giymiş bir mage in defansı 300-450 arası iken papermagein defansı 200-400 arası deişir.(üzerlerindeki itemlere bağlı olarak benim şahsen üzerimde buffsız 380 defansım var)ne giyer bu papermage?proncosuldan 1 cursed upgrade scrolla +4 e kadar upgrade edilebilen en düşük defanslı itemleri giyer.üzerlerinde en az +6/HP set olursa iyi olur.staff olaraksa en az bir +6/48 wizard iş görür.lycaon staff ise papermageler için en mükemmel stafftır.ayrıca papermageler talia skin giyerek defanslarını arttırabilirler.(talia skin int istemez)papermage için birincil skilinizi fire seçmelisiniz.ikincil skili ice seçerseniz birçok yaratığı solo kesebilirsiniz.lightining seçerseniz pvp de çok işinize yarar.

battle mage
çoğunuzun bilmediği belkide ilk defa duyduğu bir mage tipidir.size untouchable ustanızdan bir kıyak olarak da düşünebilirsiniz .battle mage kısaca papermagein bir deişik versiyonudur.öncelikle söylemeliyim battlemage biraz tuzludur.çünkü bir papermagein battle mage olması için gereken birkaç uniqe item vardır.tooth sword(tek elli +1 de 34 atk 30 flame damage) chitin shield veya scorpion shield.battle mage in stat dağılımı.92str gerisi mp olacak şekilde dağılır str ye statpuanı vermemizin nedeni tooth sword u ve shieldları kullanabilmek.evet yani anlıyacağınız battlemage in elinde atack vermek için tooth extra defans içinde shield olur.

PRIEST
priest warriordan sonra en fazla defans,hp ve resistance a sahip karakterdir her türlü partinin vazgeçilmezleridir.
stat puanlarına göre priest
stat puanlarına göre priestler 2 ye ayrılır.battle priest ve normal priest olarak

battle priest
battle priest priestin atak özelliklerini ön plana çıkarıp paper mage gibi max damage vurmak için defansından ödün veren priest tipidir.statlarını full str ve +7/+8 armorları giyebilmek için bir iki int olacak şekilde verirler.tercihen bayan karakter kullanılmalıdır çünkü erkek karakterde 10 sata puanı gereksiz olarak dex e verilmiştir.

normal priest
normal priest priestin yardımcı özelliklerini ön plana çıkaran priest şeklidir.daha çok damage vermektense armorunu yüksek tutup kolay ölmeyip debuff,buff ve heal yaparak partidekilere kolaylık sağlar.statları chitin shell+7/+8 giymesine yetecek kadar 170+ int ve 88+ str verip gerisini hp ye vermeleri gerekir tabi tercihe göre str ye veya int e de verilebilir.

skillerine göre priest
priestler ana skillerine göre 3 e bir de özel durum olmakla beraber 4 çeşide ayrılır.

buffer
her partinin ihtiyacı olan bir priest çeşididir.skilleri sayesinde parti içindekilere 1500+ hp buff ve 300 ac ye kadar buff verebilir.xp partilerinde çok kolay yer bulur.skill dağılımı lvli kadar buff gerisi istediği bir ikinci skill olacak şekilde olmalıdır.genellikle tercih edilen 2. skill heal dır.

healer
her clanda en az 3 tane bulunması gerektiğini düşündüğüm priest çeşididir.tam bir cankurtaran olup özellikle cz ve bosslarda çok işe yarar.1920 heal,parti full heal gibi skilleri ile bir warrioru nerdeyse ölümsüz kılar.bkz tank olayı.(tamam biraz abarttım ).skillerini lvl i kadar heal gerisi istediği ikincil skill olacak şekilde dağıtmalıdır.genellikle tercih edilen 2. skill debuff tır.

debuffer
özellikle cz de her karakterin korkulu rüyasıdır.çünkü buffları düşmüş bir karakteri kesmek çok kolaydır.boss avlarında da çok işe yarar debuff skilleri nden massive ve torment sayesinde düşmanının atağını ve defansını düşürür(bilimum bosslarda işe yarar şahsen ben paper mage olmama rağmen massive yemiş bir talosa 2 komada yatmıyorum).skillerini lvli kadar debuff gerisi istediği ikincil skill olacak şekilde dağıtmalıdır.genellikle tercih edilen 2. skill heal dır.

buffer/healer/malice
tamamen dengeli bir priest çeşididir.skillerini 1500 buff 200 ac olacak şekilde buff a;960 heal olacak şekilde heal a ve malice skillini açacak şekilde debuffa verir.böylece neredeyse her partide yer bulur ilerleyen lvllerde 1920 heal ve 300 ac sini de açabilir(tabi lvl 65 den bahsediyorum )

_________

Ek olarak;

Archer Rehberi:
Okçular andream base ve cz oynayabilir. Okçular için önemli olan bir şeyde küçük haritayı(N) kullanarak ws yapılan yerleri belirlemek ve ks atmaktır. Takı şeçerken defansa deil dex e bakılmalı bu yüzden düşmanlara yüksek yerlere çıkarak saldırmalıdırlar çünkü defansınız az olacagı için kolay av olabilirsiniz.Okçuların en önemli özellide styx dir mage ve priestlerde çok etklidir bu skil düşmanın manasını sıfırlar 7 saniyede bir dolar.
Andream Okçu>>Andream okçu 57 archer ve geri kalanını Explorer vermelidir.Okçu çarınızın atackı fazla olmalıdır.Statları giysileri takana kadar hp,51 str geri kalanını Dex verin.
İdeal İtem Listesi: +8 fp set- +7 ee- Dual old silver earing-old pp yada old aglity neck-old elf belt-dual old elf ring
Lüx İtem Listesi:+8 chitin set-+8 ib –Dual Old silver Earnig – +1 black dragon- +1 Judi belt – Dual old rol
Delüx İtem Listesi:+9 fp set- +8 ee- Dual dex 13 küpe - +2 black dragon - +2 Judi belt- dual old rol
Base Okçu>>Base okçu 60 archer 60 explorer vermelidir.Çünkü 800 defans skili okçular için önemlidir bazı arkadaşlar 66 archer veriyor glacier ve lr skilini açmak için ama artık o Skiller pek etki etmiyor çünkü artık herkezde saglam takı var. En kötü takı bile lr def veriyor.Bu skileri açmanız için +8 Eb veya +8Helenide ihtiyacınız olur.Statları 255 dex,51str kalanını Hp verin.
İdeal İtem Listesi: +7shell set- +7 ee- Dual old silver earing-old pp yada old aglity neck-old elf belt-dual old elf ring
Lüx İtem Listesi:+8 chitin set-+8 ib –Dual +1 Howling Roster– +1 black dragon- +1 Judi belt – Dual old rol
Delüx İtem Listesi:+9 fp set yada +8shell set- +8 ee- Dual dex 13 küpe - +2 black dragon - +2 Judi belt- dual old rol
CZ Okçu >>Cz okçu 80 archer 10 Master Kalanını Explorer vermelidir.Statları 255 dex,51 str kalanını hp vermelidir.
İdeal İtem Listesi: +8shell set- +7undef wfc- Dual old silver earing-old pp -old ske belt-dual old elf ring
Lüx İtem Listesi:+6 Kro set-+7 firerain wfc –Dual +1 Howling Roster– +1pp- old ske belt – Dual old rol
Delüx İtem Listesi:+7 Kro set - +8 wfc - Dual dex 13 küpe – iron neck – iron belt- dual old rol
ARCHER KOMBOLARI:w+skil+w+skil…

Asas Rehberi:
Asaslar dengeli olmalıdır ne Çok fazla defans ne de çok fazla Atack ikisininde bir ortasını bulmalısınız.
Andream Asas>>Andream asas 55 asasian kalanını explore vermelidir.Giysileri takacak kadar hp 51 str kalanını hp vermelidir.
İdeal İtem Listesi: +8 fp set- dual +7shard - Dual old silver earing-old pp yada old aglity neck-old elf belt-dual old elf ring
Lüx İtem Listesi:+8 chitin set-+7shard +7 dw –Dual Old silver Earnig – +1 black dragon- +1 Judi belt – Dual old rol
Delüx İtem Listesi:+9 fp set- +8 shard +7dw - Dual dex 13 küpe - +2 black dragon - +2 Judi belt- dual old rol
Base Asas>>55 asasian 60 explore 5master vermelidir.255 dex 51 str kalanını hp vermelidir.
İdeal İtem Listesi: +7shell set- +7 dual shard- Dual old silver earing-old pp yada old aglity neck-old ske belt-dual old elf ring
Lüx İtem Listesi:+8 chitin set-+7shard +7 dw –Dual +1 Howling Roster– +1 black dragon- +old ske belt – Dual old rol
Delüx İtem Listesi:+9 fp set yada +8shell set- +8 shard+7dw- Dual dex 13 küpe - +2 black dragon - +2 Judi belt- dual old rol
Cz Asas>>80 asasian 23 master kalanı explore. 255 dex 51 str kalanı hp.
İdeal İtem Listesi: +8shell set- +8shard+7dw- Dual old silver earing-old pp -old ske belt-dual old elf ring
Lüx İtem Listesi:+6 Kro set-+8 sherion +7dw –Dual +1 Howling Roster– +1pp- old ske belt – Dual old rol
Delüx İtem Listesi:+7 Kro set - +7raum+7dw - Dual dex 13 küpe – iron neck – iron belt- dual old rol
ASAS KOMBOLARI: r+r+skil asaslarla ws de s+r+skil

Int PRIEST Rehberi:
İnt priestlerde defans ve resist çok önemlidir.Wslerde genelikkle ilk priestleri yatırmaya çalışırlar. Sizin yatmamanız sizin partiniz için çok önemlidir.
Andream İnt Priest: Buffersanız 57 buff kalanı heal , Debuffsanız 57 debuff kalanı heal.Ve giysilerinizi takacak kadar int ve str kalanını hp verin.
İdeal İtem Listesi: +8 fp set-+7 ds ve +7 holy animor- Dual old secret silver earing-old ep -old Ske belt-dual old rol
Lüx İtem Listesi:+8 chitin set-+7 ds +6 lobo hammer –Dual Old secret silver Earnig – old ep- old ske belt– Dual old rol
Delüx İtem Listesi:+9 fp set- +8 ds +7lobo – dual old secret silver earning- old ep – old ske belt - dual old rol
Base İnt Priest: Buffersanız 60 buff 60 heal , Debuffsanız 60 debuff 60 heal.Ve giysilerinizi takacak kadar int ve str kalanını hp verin.
İdeal İtem Listesi: +7 Shel set-+7 ds ve +7 holy animor- Dual old secret silver earing-old ep -old Ske belt-dual old rol
Lüx İtem Listesi:+8 chitin set-+7 ds +6 lobo hammer –Dual Old secret silver Earnig – old ep- old ske belt– Dual old rol
Delüx İtem Listesi:+9 fp set- +8 ds +7lobo – dual old secret silver earning- old ep – old ske belt - dual old rol
Cz İnt Priest: Buffersanız 76 buff 10master kalanı heal , Debuffsanız 10master 60 heal kalanı Debuff.Ve giysilerinizi takacak kadar int ve str kalanını hp verin.
İdeal İtem Listesi: +8Shel set-+8 ds ve +7 holy animor- Dual old secret silver earing-old ep -old Ske belt-dual old rol
Lüx İtem Listesi:+6 kro set-+6/+5 gab +6 lobo hammer –Dual Old secret silver Earnig – old ep- old ske belt– Dual old rol
Delüx İtem Listesi:+7 kro set- +7 gab +7lobo – dual old secret silver earning- old ep – old ske belt - dual old rol

Str Priest Rehberi:
Str priestlerde atack çok önemlidir düşmalara kritik darbeler vururlar.Bu darbeler debufla birleşince tam bir ölüm makinasına dönüşürler.
Andream Str Priest: 57 debuff kalanı heal.Ve giysilerinizi takacak kadar int ve kalanını str verin.
İdeal İtem Listesi: +8 paper set-+7 ii - Dual old we-old wp -old Ske belt-dual old roc
Lüx İtem Listesi+8 paper set-+7 hb - Dual old we-old wp -old Ske belt-dual old roc
Delüx İtem Listesi+9 paper set-+8 ii - Dual old we-old wp -old Ske belt-dual old roc
Base Str Priest: 57 debuff 5master kalanı heal.Ve giysilerinizi takacak kadar int ve kalanını str verin.
İdeal İtem Listesi: +8 paper set-+7 ii - Dual old we-old wp -old Ske belt-dual old roc
Lüx İtem Listesi+8 paper set-+7 hb - Dual old we-old wp -old Ske belt-dual old roc
Delüx İtem Listesi+9 paper set-+8 ii - Dual old we-old wp -old Ske belt-dual old roc
Cz Str Priest:12master60 heal gerisini Debuff verib.Ve giysilerinizi takacak kadar int ve kalanını str verin.
İdeal İtem Listesi: +8 fp set str-+7 hb- Dual old we-old wp -old Ske belt-dual old roc
Lüx İtem Listesi+9 paper set-+7 wirinom - Dual old we-old wp -old Ske belt-dual old roc
Delüx İtem Listesi+9 paper set-+9 ii yada +7 wrinom - Dual old we-iron neck -iron belt-dual old roc

Oyundan çıkınca sitenin açılmaması.

Merhaba arkadaşlar Oyundan cıkınca ie açılıyor ve buna cok gıcık oluyorsunuz biliyorum. Forumda bilenlerın oldugunu daha once anlatıldıgınıda bılıyorum ama bu kadar detaylı anlatıldıgını gormedım.

C:\Program Files\Internet Explorer e gırın

Resimdeki yuvarlak ıcıne aldıgım IEXPLORE adlı exe nın adını degısdırın Örneğin: iieecesds olarak

daha sonra C:\Program Files\Internet Explorer

Yenile dediğinizde iexplore adlı yepyeni bir exe oluştuğunu göreceksınız. Ilk adını degısdırdıgınız IEXPLORE silin. Artık oyundan çıktıgınızda ie açılmayacak.

 
Üst