Banner alanı
Banner alanı

Instagram'dan ağır darbe

Emrekartalfan

kayitliuye1
Katılım
3 Ağu 2013
Mesajlar
26
Puanları
0
Yaş
24
Ticaret Puanı
0   0   0
[h=2]Instagram’ın kısa bir süre önce sunduğu video içeriği, en büyük rakibi Vine’a büyük bir darbe vurmuş gibi görünüyor.[/h]Twitter , mikroblog dünyasına mikro film hizmetini sunan ilk marka olsa da, bu alanda birinciliği Instagram ’a kaptırmış gibi görünüyor. Mobil dünyanın önde gelen fotoğraf paylaşım Instagram, 20 Haziran’da sunduğu 3-15 saniyelik mikro film paylaşma özelliğiyle Vine’ı kısa sürede geride bıraktı.Mashable sitesinin, Simply Measured araştırma şirketinden elde ettiği verilere göre, geride kalan bir haftalık süre içinde dünyanın en büyük 100 markasından 14’ü Instagram kullanarak video paylaştı. Bu veriye kıyasla, Vine’la video paylaşana şirket sayısı ise 7 oldu.


Instagram’la video paylaşan firmaların isimleri, Ford, MTV, Disney, Intel, Cisco Systems, Avon, Burberry, Dell, eBay, Facebook , Gap, General Electric, Nike ve Starbucks olarak verildi.


Simply Measured raporuna göre, en büyük 100 markanın yer aldığı listedeki firmaların 3’te 2’si, video özelliği sunulmadan önce Instagram üyesiydi. Yaklaşık bir yıl önce sunulan Vine ise Instagram’a kıyasla markaların fazla ilgisini çekebilmiş değil.Instagram’ın ilk haftasında sebep olduğu değişime ait bir diğer rapor, MarketingLand şirketi tarafından yapıldı.Rapora göre, geride kalan hafta Twitter üzerinden paylaşılan Vine videoların gözle görülür bir azalma oldu. Twitter verilerini takip eden Topsy şirketinin verilerine göre, sosyal medya ağında 19 Haziran’da 2,5 milyon video, 20 Haziran’da ise 1,5 milyon video paylaşıldı. Vine'ın video paylaşımları bir günde Instagram'ın altına düştü.


The Verge sitesinin haberine göre, geçtiğimiz aya oranla, Twitter’da günlük Vine bağlantısı paylaşımı da yaklaşık 900 bin azaldı. Bu rakam, Mayıs ayına oranla yüzde 70’lik azalmaya işaret ediyor.


Twitter, konu hakkında açıklama yapmayı reddetti.
 
Üst Alt
Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!