Florensia Hesabınızı Güvene Alın

hoPPaLApaSam

Yeni Üye
Katılım
27 May 2014
Mesajlar
131
Puanları
0
Yaş
27
Ticaret Puanı
0   0   0
Florensia Hesap GüvenliğiSon günlerde elimize dolandırıcılık, hack olayları ve bilgisayar korsancılığına dair bir çok şikayet geliyor. Bu yüzden söz konusu sorunları kapsayan bir başlık açıp sizlere bu tip durum ile karşılaştığınızda tam olarak ne yapmanız gerektiği konusunda bilgi vereceğim. Amacımız eşyalarınızı boş yere kaybetmenizi engellemek. Bunun yanında, bu tip durumla karşılaştığınız da, tam olarak ne yapmanız gerektiğini detaylı bir şekilde anlatacağım.

Scamming (Bir kimseyi güveninden yararlanarak dolandırma)

Scamming yani dolandırıcılık dediğimiz olay, tanımadığınız veya tanıdığınız bir oyuncu size ait olan bir eşyayı sizden bir kaç saniyeliğine bakmak suretiyle ister ve sizde onun bu talebini kabul ederek size ait olan eşyayı o kişiye verirsiniz. Bunun sonucu olarak sizden eşyayı almış olan kişi, oyundan çıkarak, bir daha oyunda görünmemek sureti ile ortadan kaybolur ve bir süre sonra dolandırıldığınızın farkına varırsınız. (Bu sadece bir örnek.)

Böyle bir durum ile karşılaştığınız zaman sizin o kişiye söyleyeceğiniz en makul cevap “Üzgünüm ama size eşyamı veremem veya gösteremem.” demeniz olacaktır. Oyundaki her oyuncu kendi eşyalarından kendileri sorumludur. Şunu iyice bilmenizi isteriz ki eşyalarınızı daha önce karşılaşmadığınız veya tanımadığınız bir oyuncuya vermek hiçte güvenli bir hareket olmayacaktır.

Eğer bir oyuncuya bir eşya vermeniz gerekiyorsa mutlaka ekran görüntüsü alın! Ama sadece başlı başına ekran görüntüsü almak mağduriyetinizi bize kanıtlamanız için yeterli bir delil değil. Bu yüzden yapmanız gereken en önemli şey, örneğin ekran görüntüsü alırken karşınızdaki oyuncuya “Size bu eşyayı bakmanız için sadece bir dakikalığına veriyorum ve bir dakika sonra lütfen eşyayı lütfen bana geri verin.” diye beyanatta bulunun. Ondan sonra, aynı şeklide, karşınızdaki eşyayı vereceğiniz oyuncuya “Tamam”, “Evet, verdiğiniz eşyayı denedikten sonra size hemen geri vereceğim.” demesini söyleyip ekran görüntüsünü bu şekilde alın.

Eğer elinizde mağduriyetinizi gösteren bir delil yani ekran görüntüsü yok ise size hiç bir şekilde yardım edemeyiz! Bu konuda hiç bir şekilde istisna kabul etmiyoruz ve eğer elinizde ekran görüntüsü yok ise eşyanızı geri alamayacağınızı belirtmek isteriz.

Hack Olayları

Hack olayları, bir oyuncunun kendi oyun bilgilerini veya e-mail adresini başka bir oyuncuya vererek veyahutta paylaşarak, bu kişinin (hacker/bilgisayar korsanı) sonradan söz konusu oyuncunun oyun bilgileri ile oyuna girmesi ve eşyalarını çalıp, sonra da oyuncunun hesap bilgilerini ve şifresini değiştirerek oyuncuyu yağmalaması durumudur.

Diğer oyunculara kullanıcı hesabınızın ismini veya şifrenizi vermek kesinlikle kurallarımıza aykırıdır! Eğer kullanıcı adı ve şifrenizi başka bir oyuncu ile paylaşırsanız, mağdur olduğunuz zaman size yardımcı olamayacağımızı ve eşyalarınızı geri tekrar alamayacağınızı bilmenizi isteriz. Bunun yanında, bilet sistemimiz aracılığı ile bize hack’lendiğinize dair mağduriyetinizi belirttiğiniz zaman dürüst olmanız gerekiyor. Eğer hesap paylaşımı yapıp, bize yalan söylerseniz size kesinlikle yardımcı olamayız ve yardım talebiniz hemen geri çevrilecektir. Dikkat etmeniz diğer bir husus ise, sizin hesap bilgilerinizi başkaları ile paylaşıp paylaşmadığınızı biliyor olacağız ve bu yüzden bu konuda bize her zaman dürüst olmanızı tavsiye ediyoruz.

Bu nedenle, hesap bilgilerinizi lütfen kendinize saklayın! Florensia ödeme yapmadan oynanabilen bir oyundur. Bu yüzden kimsenin sizin kullanıcı hesabınız ile oyun oynamaya ihtiyacı yok ve unutmayın ki hesap bilgilerinizi kesinlikle başkaları ile paylaşmak zorunda değilsiniz.

Son günlerde hack vakalarında epey bir artış oldu. Veri tabanımızdaki kullanıcı aktivitelerinizin her zaman sistemimizde uzun bir süre kalamayacağını lütfen göz önünde bulundurun. Bu nedenle, eğer hesabınızda bir şeylerin ters gittiğini fark ederseniz lütfen bizim ile derhal irtibata geçin. Örneğin hack’lendiniz ve bu durumun farkında değilsiniz ve oyunu 4 ay boyunca bu şekilde oynamaya devam ettiniz veya bir süre boyunca oyuna girmediniz. Böyle bir durumda eğer eşyanız kaybolmuş veya çalınmış ise size bu eşyanızın çalınıp çalınmadığını söylememiz mümkün değil. Yani eğer bize gelip 4 ay önce hacklendiğinizi söylerseniz, böyle bir durumda elimizden gelen bir şeyin olmayacağını bilmenizi isteriz. Uzun lafın kısası, eğer bu tip bir durumla karşılaşırsanız ve bizim ile derhal irtibata geçmezseniz size her zaman yardımcı olamayız, lütfen bizide anlamaya çalışın.

Bu tarz hack vakalarında bazı suçu olmayan oyuncularımız da oyundan uzaklaştırılıyor. Bilet sistemimizi kullanarak bu oyuncuların neden oyundan uzaklaştırıldıklarını ve sorunun ne olduğunu elimizden geldiğince en iyi şekilde açıklamaya çalışıyoruz. Suçsuz bir oyuncuyu oyundan uzaklaştırmamızın asıl nedeni; eğer bir hacker’dan eşya aldıysanız bu durumda oyuncu hesabınızı askıya alıyoruz. Çünkü bunu yapmamızdaki asıl neden, mağdur olan kişinin durumunu hemen çözebilmek ve mağdur kişinin eşyasının başka kişiler tarafından alınıp/satılmasını ve elden ele dolaşmasını önüne bir an önce geçip, eşyanın güvenliğini sağlamaktır. Eğer böyle bir duruma karışıp mağdur bir duruma düştüyseniz öncelikle özürlerimizi kabul edin. Yapmanız gereken tek şey hemen bizim ile irtibata geçerek olayın tam olarak ne olduğunu ve neler yaşandığını anlatın, eğer kayıtlarımız bize bahsi geçen eşyanın sizin ile alakası olmadığını gösteriyorsa ise işte o zaman oyundan uzaklaştırma yasağınız derhal kaldırılacaktır.

Eğer hack’lendiğinizi düşünüyorsanız veya hack olaylarına dair şikayetleriniz var ise, bu tip konuların hepsini, bilet sistemimizin “Genel – TR” bölümüne yollamanız gerekiyor.

Ödünç Eşya Vermek

Eğer başka bir oyuncuya eşya ödünç vermeniz gerekiyorsa, yukarıda “Dolandırıcılık” bölümünde bahsettiğimiz gibi, lütfen öncelikle ekran görüntüsü alın!

Eşyanızı verdiğiniz kişi ile yaptığınız takası gösteren bir ekran görüntüsünün yeterli olmayacağını lütfen göz önünde bulundurun. Örneğin birisine bir eşya veriyorsanız o kişiye sohbet penceresinde, “Bu eşyayı size şu kadar zaman için veriyorum. Bu zaman çerçevesinde eşyayı kullanıp, lütfen bana eşyamı şu zaman geri ver.” deyip ekran görüntüsü almanız tabii ki yeterli olmayacaktır. Karşınızdaki kişininde, aynı şekilde size cevaben “Tamam”, “Evet, sana eşyanı en kısa sürede/1 hafta içinde geri vereceğim” demesini isteyip bu şekilde ekran görüntüsü alırsanız kendinizi daha çok sağlama almış olursunuz.

Eğer elinizde mağduriyetinizi gösteren bir delil yani ekran görüntüsü yok ise size hiç bir şekilde yardım edemeyiz! Bu konuda hiç bir şekilde istisna kabul etmiyoruz ve eğer elinizde ekran görüntüsü yok ise eşyanızı geri alamayacağınızı belirtmek isteriz.

Umuyorum ki bu bilgiler bir takım belirsizlikleri ortadan kaldırır ve gelecekte, daha dikkatli davranıp ekran görüntüsü alırsınız! Eğer sorunuz olursa bu başlık altında dile getirebilirsiniz. Kafanıza takılan sorularınız varsa ekip olarak elimizden geldiğince cevaplamaya çalışacağız.Bununla birlikte, yukarıda belirtilen meselelerden birisinden dolayı mağduriyetiniz var ise, lütfen bu başlığı bu sorununuzu çözmek ve durumunuzun ne olduğunu tartışmak için kullanmayınız. Kısacası bu başlığın bu tip meselelerin tartışma yeri olmadığını lütfen dikkate alınız. Eğer bir sorununuz var ise bunu bilet sistemimiz aracılığı ile bize bildirin. Devam etmekte olan meselelerinize dair bu başlığa atılan bütün mesajlar anında silinecektir!
 
Üst