Banner alanı
Banner alanı

Facebook'ta hashtag devri başlıyor

Emrekartalfan

kayitliuye1
Katılım
3 Ağu 2013
Mesajlar
26
Puanları
0
Yaş
24
Ticaret Puanı
0   0   0
13 Haz 2013 10:05 Samanyolu Haber[h=2]Facebook üzerinde hashtag’lerin üç temel kullanım şekli olacak. İşte detaylar...[/h]
Yayınlanan bir blog yazısı ile Facebook üzerinde hashtag kullanılmaya başlanacağı resmen duyuruldu.Facebook üzerinde hashtag’ler aynı Twitter, Instagram veya Tumblr’da olduğu gibi kullanılacak ve aynı konuyla ilgili farklı paylaşımları kolay bir şekilde keşfetmeyi sağlayacak.


Yapılan açıklamaya göre Facebook üzerinde hashtag’lerin üç temel kullanım şekli olacak. Kullanıcılar Facebook üzerindeki durum güncellemeleri ve paylaşımlarına hashtag ekleyebilecekleri gibi, diğer servislerden taşınan hashtag’ler de tıklanabilir olacak. Ayrıca hashtag’ler Facebook aramasına da dahil edilecek.


Hashtag’lerle ilgili mahremiyet endişelerine gelince, Facebook hashtag yapısının site üzerindeki var olan mahremiyet ayarlarını değiştirmediğini, içerisinde hashtag kullanılmış olsun ya da olmasın tüm kullanıcıların bundan sonra da sadece kendileri ile paylaşılmış olan içerikleri görüntüleyebileceklerini ve bunun dışında kalan içeriklere erişemeyeceklerini açıkladı.


Bu açıklama ile birlikte hashtag’lerin Facebook’ta kullanılmaya başlanacağı kesinleşmiş oldu fakat bir anda tüm kullanıcılar için kullanılabilir olmayacak. Hashtag kullanımı kademeli olarak devreye sokulacak ve tüm kullanıcıların bu özelliğe sahip olması zaman alabilecek.


Facebook ayrıca hashtag kullanımını zaman içerisinde farklı özellikler ile zenginleştireceğini söyledi fakat bu konuda detay vermedi.
 
Üst Alt
Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!