Cloud9, LCS playofflarını garantiledi!

DMDarkMagicXx

Moderatör
Katılım
22 Mar 2020
Mesajlar
84
Puanları
8

LCS’in en başarılı ekiplerinden birisi olan Cloud9, dün gece oynadığı FlyQuest mücadelesinden zaferle ayrılmasının ardından 2020 Bahar Mevsimi playofflarında yer almayı garantiledi.

NA LCS’in ilk günlerinden bu yana sahnede yer alan ve Kuzey Amerika’nın uluslar arası başarı anlamındaki en önemli takımı olarak öne çıkan Cloud9, mükemmel bir 2020 sezonu geçirmeye devam ediyor. Sezon başında önemli kadro değişiklikliğine giden ve alt koridorunu tamamıyla yenileyen ekip, TSM’den Zven’i ve Dignitas’tan Vulcan’ı transfer etmişti. Ormancısı Svenskeren’i de Evil Geniuses’a gönderen ve Blaber ile yoluna devam eden takım şu anda LCS’te namağlup lider bir şekilde yer almaya devam ediyor.

2019 sezonundaki kadrosuna göre çok daha kararlı ve genel olarak iyi oynayan C9, dün gece kazandığı FlyQuest mücadelesiyle 2020 Bahar Mevsimi playofflarında mücadele etmeyi garantiledi. Özellikle Zven ve Vulcan ikilisinin kusursuza yakın performansının C9’un bu başarısında büyük bir payı olduğunu belirtmek gerekiyor. TSM’den ayrıldıktan sonra adeta kendisini tekrar bulan Zven, tüm mevsim boyunca oynadığı 11 maçta sadece 4 defa öldü.

Baktığımızda C9’ın alt koridoru parlıyor gibi gözükmesine rağmen takımdaki tüm oyuncuların ve koç ekibinin inanılmaz iyi bir iş çıkardığını söylemek gerekiyor. Sessiz sedasız çok önemli bir taşıyıcıya dönüşen Nisqy, özellikle 2020 yılında performansını katlayarak arttırmış durumda. C9’da oynamaya başladığından beri istikrar abidesi olarak öne çıkan Licorice de geçtiğimiz yılki dominant performansını devam ettirerek C9’ın liderliğine önemli katkıda bulunuyor.

Ligin zirvesini bırakmaya hiç niyeti olmayan Cloud9, 6. haftanın son maçında Dignitas ile karşılaşacak. Dignitas’ın C9’ın galibiyet serisini durdurup durduramayacağını ise hep beraber izleyip göreceğiz.
 
Üst