Banner alanı
Banner alanı

Civilization Online için ilk detaylar burada

Linux

kayitliuye1
Katılım
5 Ağu 2013
Mesajlar
113
Puanları
16
Yaş
31
Ticaret Puanı
0   0   0Civilization serisi de kaçınılmaz olarak artık MMO olma yoluna girdi, fakat belirlediği strateji, ulusları birbirine kırdırmak yerine, oyuncuları bireysel olarak ulusların bünyesine yedirerek seçtikleri tarafa katkıda bulunmaları olmuş.

MMORPG.com'un haberine göre oyun dört farklı kültürden oluşacak ve her oyuncu bu kültürlerin içinde ayrı bir birimi temsil edecek. Komşularıyla iş birliği yaparken diğer kültürlere karşı planlar yapacak.
2010 yılından beri XLGAMES tarafındna geliştirilen Civilization Online, serinin önceki oyunlarından farklı olarak sıra tabanlı değil gerçek zamanlı olarak açık dünya felsefesiyle oynanacak. Oyuncular dünyayı keşfederken yeni eşyalar üretebilecek ve bir asker olarak savaşa girebilecekler. Diplomasi yönü güçlü olan oyuncular liderlik rolüne bürenebilecek hatta ırkların başkanı olarak görev üstlenebilecekler. Tabii Civilization oyunlarının olmazsa olmazı dünya harikalarını da yapabilecekler, tabii ki bu binaların yapılması yüzlerce kişinin katılımıyla ancak tamamlanabilecek.
Oyunun oynanışı her segment süresince zafere gidilmesi muhtemel bir çok yola bölünmüş durumda (uzay, askeri vs.). Her seansta tabii ki sadece tek bir galip olacak, fakat ne olursa olsun diğer oyuncular da deneyim kazanıp oynamaya devam edecek. Her ne kadar işin bu parçası kesinleşmemiş olsa da bu yönde olacağı muhtemel. Bu arada oyuncular oyuna başlarken tarafsız olup, ileride düşmanlarını kendi kararları doğrultusunda kazanacaklar.
Esas Civilization'da olduğu gibi bazı belli başlı teknolojileri açarak, ırklar yeni çağlara ulaşabilecekler. Yeni bir çağa başladıktan sonra oyuncular pazarlar aracılığıyla yeni eşyalara ulaşabilecek. Araştırmalar ve icatlar yeni kaynaklar bularak çeşitlendirilebilecek, bulma süreçleri hızlandırılabilecek.
Geliştiricinin sözlerine göre Civilization Online tek kişilik ya da aşırı sosyal (!) olarak oynanabilecek şekilde tasarlandı. Bu arada CryEngine 3 kullanılıyor ki nasıl göründüğünü aşağıdaki trailerdan görebilirsiniz. Herhangi bir çıkış tarihi belirtilmeyen oyun için, pazarlama taktiği de belirtilmedi. Tabii Free 2 Play olması kuvvetle muhtemel.
 
Üst Alt
Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!