Banner alanı
Banner alanı

Apex Legends - Yeni Başlayanlar İçin İpuçları

MorFin

kayitliuye1
Katılım
18 Kas 2020
Mesajlar
220
Puanları
18
Apex Legends - Yeni Başlayanlar İçin İpuçları

APEX LEGENDS'te hızlı olmanız, iyi bir göze sahip olmanız, hassas çekim yapmanız gerekir. Düşman konumunu hızlı bir şekilde bulmalı ve fırsat bulur bulmaz onları yenmelisin. APEX LEGENDS'teki ilk birkaç maçta yardımcı olacak bir ipucu listesi hazırladık.

Aşağıda, Apex Legends oynarken kullanışlı olabileceğini kanıtlayabilecek bir dizi ipucu bulabilirsiniz . İpuçları, çoğunlukla Battle Royale oyunlarıyla maceralarına yeni başlayan acemi oyunculara adanmıştır . Bu türe tamamen yeniyseniz ve Fortnite Battle Royale oynamaya çok fazla saat harcamadıysanız, yardım için aşağıdaki bölüme bakın. İpuçları ekip kurulumuna (partideki üç karakterin her biri rollerini oynamalıdır, örneğin şifacı, tank veya destek), keşif veya mağlup takım arkadaşlarını iyileştirme ve canlandırma üzerine odaklanır.


Partideki rolünüz
Apex Legends'da, Efsane olarak bilinen bir kahramanın kontrolünü üstlenirsiniz. Efsanelerin her biri, oyuna başlamadan önce üzerinde çalışılması gereken sahip oldukları becerilerle (pasif beceri, taktik beceri ve nihai beceri) karakterize edilir. Her takım, verilen türden sadece bir kahramanı tutabilir. Efsanenizi seçerken, etkili bir kadro oluşturmak için takım kurulumunu aklınızda bulundurun.


Saldırı Karakterleri
Saldırgan bir oyuncuysanız, rakipleri kovalamayı ve aksiyonun merkezinde olmayı seviyorsanız, Bangalore veya Bloodhound gibi profesyonel askerler seçmeyi düşünün . Bangalore çok hareketli bir karakterdir, topçu saldırısı çağrısı yapabilir veya geri çekilme durumunda bir sis perdesi oluşturabilir. Öte yandan Bloodhound , ekibini en yakın hedefe kolayca götürecek gerçek bir avcıdır.


Savunma Karakterleri
Savunma konusunda daha bilgiliyseniz, düşmanın dikkatini kendinize odaklamak ve daha savunmasız yoldaşları korumak istiyorsanız, Gibaltar'ı seçin. Dome of Protection, tüm ekibin güvenli bir yer bulmasına ve hasar alma endişesi duymadan düşmana ateş etmesine izin verecek!Destek KarakterleriDestek, her takımda bir şekilde takdir edilmeyen bir konumdur. Yanlış - her takımın bir sıhhiye veya yetenekli bir gözcüye ihtiyacı var. Doktor rolünü oynamaya karar verdiyseniz, Lifeline'ı seçin . Destekler söz konusu olduğunda, Pathfinder da iyi bir seçimdir - Zipline Gun , tüm ekibin hızlı bir şekilde farklı bir yere taşınmasını sağlar.


Takım ÇalışmasıApex Legends, takım temelli savaşa odaklanır, bu yüzden kendinizi savaş alanında bulduğunuzda bunu unutmayın. Tek başına suçlamalar ve intihar kaçışları sadece takımınızı zayıflatır ve zafer şansınızı azaltır.

Temel ipucu: Bir takımda oynuyorsanız ayrılmayın

APEX LEGENDS'teki dövüşler çok dinamiktir. Bu yüzden her zaman takım arkadaşlarınıza bağlı kalmalısınız - tek düşmanları daha hızlı yeneceksiniz.

Ekip arkadaşlarınızla çalışın - onlara yakın olun, böylece tehlikeyi hızlı bir şekilde ortadan kaldırabilir veya düşman pozisyonlarına saldırmaya çalışırken ekibi destekleyebilirsiniz.


Ping sistemini kullanın - düşmanları, silahları ve ganimetleri işaretleyinBir düşman yeri mi buldunuz veya iyi bir silah mı buldunuz? Ya da belki şu anda ihtiyacınız olmayan zırhı buldunuz? Harika! Mini haritanızda böyle bir konumu işaretlemek için harika bir an. Bir öğeyi veya konumu işaretlemek için tek yapmanız gereken, ping menüsünü etkinleştirmek ve tekerlek menüsünden doğru seçeneği seçmektir.

Bu sayede iletişim sorunlarından kaçınacaksınız - hangisi doğru?  - Apex Legends için başlangıç ipuçları - Başlangıç ipuçları - Apex Legends Kılavuzu


APEX LEGENDS'te yerleri veya düşman lokasyonlarını işaretleyebilirsiniz. Bu, ekibinizle iletişim kurmanın harika bir yoludur - ekip arkadaşlarınız ne yapmaları gerektiğini hemen bileceklerdir.
Sesli sohbeti kullanın
İletişim, başarının anahtarıdır. Mümkünse mikrofonunuzu kullanın ve grubunuzla sesli sohbet yoluyla iletişim kurun. Bu, takım arkadaşlarınızı uyarmanın çok etkili ve hızlı bir yoludur ve mevcut eylemlerinizi birkaç kelime yazmak için kesmenizi gerektirmez.


Yaralı takım arkadaşlarını canlandırmak

Yenilen her oyuncu, elenmeden önce şaşırır - Apex Legends için başlangıç ipuçları - Başlangıç ipuçları - Apex Legends Kılavuzu

Yenilen her oyuncu, elenmeden önce "sendelendi". Bu durumda, tepki verebilir ve müttefikinizi canlandırmaya çalışabilirsiniz. Süreç tehlikelidir ve çok zaman alır, bu yüzden takım arkadaşınızı canlandırırken kendinizi öldürmeyeceğinizden emin olun.


Resurrecting
Diğer Battle Royale oyunlarının aksine Apex Legends, oyuncuların ölü takım arkadaşlarını diriltmelerini sağlar - Apex Legends için başlangıç ipuçları - Başlangıç ipuçları - Apex Legends Kılavuzu


Diğer Battle Royale oyunlarının aksine Apex Legends , oyuncuların ölü takım arkadaşlarını diriltmelerini sağlar. Bunu yapmak için, ölü takım arkadaşının bıraktığı sandığı açmanız, sancak kartını almanız ve onu diriltmenize izin verecek otomatlardan birini haritada aramanız gerekir. Tüm süreç beş saniye sürüyor, bu yüzden şunu aklınızda bulundurun - prosedür sırasında düşman ateşine maruz kalacaksınız. Dahası, müttefik herhangi bir silah olmadan maça dönecek, bu yüzden onun için bir silah hazırlayın.

Ölüm sadece başlangıç
Eğer ölürseniz, başka bir oyuncu sancağınızı alıp bir yeniden doğma noktasına yerleştirebilir.
Bunu hatırla:
  1. Ölü bir oyuncu, herhangi bir silah veya eşya olmadan oyuna geri döner.
  2. Yeniden doğma noktalarının saldırıya uğrama olasılığı daha yüksektir.
  3. Canlanma beş saniye sürer - bu dönemde hiçbir şey yapamazsınız. Bu sizi kolay bir hedef yapar.


Haritayı keşfetmek


Keşif, her Battle Royale oyununun inanılmaz derecede önemli bir yönüdür ve Apex Legends bir istisna değildir - Apex Legends için başlangıç ipuçları - Başlangıç ipuçları - Apex Legends Kılavuzu

Keşif, her Battle Royale oyununun inanılmaz derecede önemli bir yönüdür ve Apex Legends bir istisna değildir. Bununla birlikte, dünyayı keşfederken veya bir rakibi kovalarken dikkate alınması gereken bazı hususlar vardır.


Haritayı inceleyin
Apex Legends yalnızca tek bir harita sunar - Apex Legends için başlangıç ipuçları - Başlangıç ipuçları - Apex Legends Kılavuzu

Apex Legends yalnızca tek bir harita sunar. Yine de, Arena geniştir - çalışmak zaman alacaktır, ancak buna değer - bir süre sonra dünyasını sezgisel olarak geçebileceksiniz, bu da size rakipler üzerinde bir avantaj sağlayacaktır. King's Canyon, birçok bina, havaalanı ve askeri üslerin yanı sıra çeşitli yer şekillerini içerir - bunların tümü sizin yararınıza kullanılabilir!


İniş

Apex Legends çok ilginç bir iniş sistemi içeriyor - Apex Legends için başlangıç ipuçları - Başlangıç ipuçları - Apex Legends Kılavuzu

Apex Legends , çok ilginç bir iniş sistemi içeriyor. Ekibin bir üyesi nereye ineceğinize karar verir ve geri kalan oyuncular uçuş sırasında kahramanlarını kontrol edemez. Yine de önerilerinizi haritada işaretleyerek veya sesli sohbet yoluyla gönderebilirsiniz. Çıkışı kontrol eden kişinin sizi bir mayına yönlendirmeye çalıştığını veya haritada veya sesli sohbet yoluyla verilen önerilere uymadığını fark ettiyseniz, gösterilen düğmeye basarak kendinizi her zaman takımdan çıkarabilirsiniz. ekranda. Ne yazık ki, kendinizi gruptan çıkarmak, kendi başınıza olduğunuz anlamına gelir.

Apex Legends'daki arena, zaman ilerledikçe küçülmeye başlayan özel bir halka ile çevrilidir - Apex Legends için başlangıç ipuçları - Başlangıç ipuçları - Apex Legends Kılavuzu

Apex Legends'daki arena , zaman ilerledikçe küçülmeye başlayan özel bir halka ile çevrilidir. Güvenli alanın dışında bulunan her oyuncu hasar alır.

Düşüş hasarı yok
Diğer Battle Royale oyunlarının aksine , Apex Legends'daki oyuncu düşme hasarı almaz. Bunu hatırladığınızdan emin olun ve ihtiyaç duyulursa, cildinizi kurtarmak için binadan veya bir uçurumdan atlayın.


Kırmızı Balonlar
Apex Legends Arena'nın keşfi sırasında havada asılı kırmızı balonlarla karşılaşacaksınız - bunlar sözde atlama kuleleri - Apex Legends için başlangıç ipuçları - Başlangıç ipuçları - Apex Legends Kılavuzu

Apex Legends'daki Arena'nın keşfi sırasında havada asılı duran kırmızı balonlarla karşılaşacaksınız - bunlar sözde atlama kuleleri. Bir zip hattı kullanarak onlara tırmanabilir ve ardından onlardan atlayabilir ve jetpack'inizi etkinleştirerek haritada hızlı bir şekilde seyahat etmenizi sağlayabilirsiniz.


Sesi aç
Apex Legends, bütün sesler (adımlar, ateş) duymak kolaydır, örneğin, bir yapının içinde ise ve birisi dışarıdan kolayca onu duymalısın çalışıyor. Sonuç olarak, çevreden gelen tüm sesleri dinlemek ve tek tek sesleri tanımayı öğrenmek çok önemlidir.


Şampiyon avı


Her savaşın başında, oyun bir şampiyon ortaya çıkarır - önceki oyunu çok iyi bir skorla kazanmayı başaran bir oyuncu - Apex Legends için başlangıç ipuçları - Başlangıç ipuçları - Apex Legends Rehberi

Her savaşın başında, oyun bir şampiyon ortaya çıkarır - önceki oyunu çok iyi bir skorla kazanmayı başaran bir oyuncu. Bir Şampiyonu ortadan kaldırmak, fazladan 500 XP verir.Toplanabilir ekipmanlar
Apex Legends'da, her maça silah ve zırh olmadan başlıyorsunuz - göreviniz Arena'da hayatta kalmanızı sağlayacak ekipmanı bulmak - Apex Legends için başlangıç ipuçları - Başlangıç ipuçları - Apex Legends Kılavuzu

Apex Legends senin görevin size Arena hayatta sağlayacak ekipman bulmaktır -, sen silah ve zırh olmadan her maç başlar. Ne aranmalı ve gerekli öğeler nerede bulunur?Öğe seviyeleri - gri, mavi ve mor

Apex Legends'taki öğeler seviyelere göre gruplandırılmıştır - Apex Legends için Başlangıç İpuçları - Başlangıç İpuçları - Apex Legends Rehberi

Apex Legends'daki öğeler seviyelere göre gruplandırılmıştır. En kötü kaliteye sahip ürün 1. seviye kategorisine, en iyi kaliteye sahip ürün - 3. seviyeye aittir. Ürünlerin renkleri kalitelerini yansıtır: beyazdan (normal) maviye, menekşeden altına (efsanevi) kadar.En iyi öğeler nerede aranır?
En iyi öğeler, askeri karakollarda ve zaman zaman haritanın rastgele yerlerine inen özel nakliye araçlarında bulunur - Apex Legends için başlangıç ipuçları - Başlangıç ipuçları - Apex Legends Kılavuzu

En iyi eşyalar, askeri karakollarda ve zaman zaman haritanın etrafındaki rastgele yerlere inen özel nakliye araçlarında bulunur. En iyi ekipmanın bulunduğu bir başka yer de mobil ikmal gemileridir. Yeterince ilginç bir şekilde, yeterince hızlı tepki verirseniz, maçın başında bu nakliye araçlarından birine inebilirsiniz - ne yazık ki, tam olarak aynı şeyi yapmaya çalışan diğer oyuncularla karşılaşmaya hazırlıklı olmanız gerekir.


Silahlarınızı seçmek
Taşıyabileceğiniz silah sayısı sınırlıdır, bu yüzden akıllıca seçin. Örneğin, bir otomatik silah ve bir yakın dövüş için bir silah donatabilirsiniz.


Her karakteri test edin

Şu anda oyun sekiz karakter sunuyor - Apex Legends için başlangıç ipuçları - Başlangıç ipuçları - Apex Legends Kılavuzu

Şu anda oyun sekiz karakter sunuyor. Efsanelerin her birinin farklı yetenekleri vardır - bazı karakterler harika savaşçılar, diğerleri ise daha iyi sağlık görevlileridir. APEX LEGENDS'te herkes üç kişilik takımlarda yerini bulacak. Her karakteri iyice test edin ve hangisinin sizin için en iyisi olduğunu görün.


Dikkat et el bombası!
Dar noktalara el bombası atmak, düşmanları ortadan kaldırmanın harika bir yoludur - onları ya öldüreceksiniz ya da siperlerinin dışına çekeceksiniz.
 
Üst Alt
Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!