ABD'de İnsanlar, GTA Online'ı Sosyal İzolasyondan Kaçmak İçin Kullanıyor

DingDong

Yeni Üye
Katılım
2 Nis 2020
Mesajlar
2
Puanları
1
ABD'de COVID-19 salgınıyla mücadele kapsamında alınan önlemler insanları bunaltırken, eve kapanmaktan sıkılan bazıları çareyi GTA Online'da buldu. İnsanlar, GTA Online'ı kapatıldıkları evlerden çıkmak ve alışveriş yapmak, sinemaya gitmek için kullanıyorlar.

Çin Halk Cumhuriyeti'nin Wuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra tüm dünyaya yayılan ve şu ana kadar 68.148 kişinin ölümüne neden olan yeni ölümcül koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle hükümetler sert önlemler alırken, sosyal izolasyon kapsamında eve kapanmak zorunda kalan insanlar kendilerini rahatlatmak için yeni yöntemler geliştiriyorlar. Bunun son örneği, GTA Online'ı 'gerçek dünyaya' karışmak için kullanmak oldu.
Kansas'ta yaşayan Zack Zwiezen, son birkaç haftadır sosyal izolasyon kapsamında evinden çıkmamaya çalışırken, bu akıllıca önlemin insanı bir yerden sonra bıktırmaya başladığına da dikkat çekiyor. Sinemaya gitmeyi, dışarıdan yemek için bir şey satın almayı ve evinin dışında yaşamayı özlediğini söyleyen Zweizen, GTA Online'ı kullanarak kendi gerçekliğinden ve eve kapanmasından kaçmaya karar vermiş.
53a84ec5615dba20a890a967.jpg
 
Üst